OdiaTrending
Trending

ମାତ୍ର ୧୨ ଟଙ୍କାରେ ମିଳିବ ୨ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ! ଜାଣନ୍ତୁ ଖବର ପଛର ସତ୍ୟତା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ୧୨ ଟଙ୍କା ଆପଣଙ୍କୁ ୨ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ସୁବିଧା ଦେଇପାରିବ | ଦେଶର ଗରିବ ଲୋକଙ୍କୁ ଧ୍ୟାନରେ ରଖି କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ସୁରକ୍ଷା ବିମା ଯୋଜନା (ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ସୁରକ୍ଷା ବିମା ଯୋଜନା) ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ଏହି ଯୋଜନାରେ, ବାର୍ଷିକ ୧୨ ଟଙ୍କା ପ୍ରିମିୟମ ଜମା କରି ଆପଣ ୨ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମୃତ୍ୟୁ ବୀମା ଗ୍ୟାରେଣ୍ଟି ପାଇପାରିବେ |

ଏହି ପ୍ରିମିୟମ୍ ହେଉଛି ୧୨ ଟଙ୍କା | ମେ ମାସ ଶେଷରେ ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ବ୍ୟାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟରେ କୌଣସି ବାଲାନ୍ସ ନାହିଁ, ତେବେ ଏହି ନୀତି ବାତିଲ ହୋଇଯିବ | ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ପ୍ରିମିୟମ ଜମା ପାଇଁ ମେସେଜ କରି ସୂଚନା ମଧ୍ୟ ଦିଆଯାଇଥାଏ | ତେଣୁ ଗ୍ରାହକଙ୍କ ପାଇଁ ସେମାନଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟରେ ଏକ ସନ୍ତୁଳନ ବାଲାନ୍ସ ରଖିବା ଜରୁରୀ ଅଟେ |

କେମିତି ପାଇବେ ୨ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ?

କେବଳ ୧୨ ଟଙ୍କା ବଦଳରେ ଆପଣ ୨ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଲାଭ ମଧ୍ୟ ପାଇବେ | ଏହି ଯୋଜନା ଅଧୀନରେ, ଯଦି କୌଣସି କାରଣରୁ ବୀମାଭୁକ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥାଏ , ତେବେ ତାଙ୍କ ପରିବାର ସଦସ୍ୟ ଏହି ରାଶି ପାଇଥା’ନ୍ତି | ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ସୁରକ୍ଷା ବିମା ଯୋଜନାରେ (PMSBY) ଯଦି ବୀମା ଧାରକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ କିମ୍ବା ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଅକ୍ଷମ ହୋଇଯାନ୍ତି ତେବେ ସେ ୨ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା କ୍ଷତିପୂରଣ ପାଇପାରିବେ | ଯଦି ବୀମା ଧାରକ ଆଂଶିକ ଅକ୍ଷମ ହୋଇଯାନ୍ତି ତେବେ ତାଙ୍କୁ ୧ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ବୀମା ରାଶି ମଧ୍ୟ ମିଳିଥାଏ | ଏହି ଯୋଜନା ୧୮ ରୁ ୭୦ ବର୍ଷ ବୟସର ଯେକୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତି ମଧ୍ୟ ଲାଭ ନେଇପାରିବେ |

Tags

Related Articles

Back to top button
Close