Trending

ଦୁଇ ଚକିଆ ଉତ୍ପାଦନରେ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ପଛରେ ପକାଇଲା ବଜାଜ, ଦେଶ ବାହାରେ ପଲସର ଆଉ ଚେତକର ବଢୁଛି ଡିମାଣ୍ଡ





ଭାରତରେ ଦୁଇ ଚକିଆ ଗାଡି ପାଇଁ କୋଭିଡ-19 ସବୁଠୁ ବଡ କ୍ଷତି ଘଟାଇଥିବା କହିଛନ୍ତି ଗାଡି କମ୍ପାନୀମାନେ | ବଜାଜ ଅଟୋ ମେ ମାସରେ ଭାରତର ସର୍ବବୃହତ ଦୁଇ ଚକିଆ ନିର୍ମାତା ହେବା ପାଇଁ ହିରୋ ମୋଟୋକ୍ରୋପ କୁ ଅତିକ୍ରମ କରିସାରିଛି ବୋଲି ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଚର୍ଚା ଜୋର ଧରିଛି  |

ବଜାଜ ଅଟୋ ଘରୋଇ ଏବଂ ରପ୍ତାନି ବଜାରରେ ମେ ମାସରେ 112,798 ୟୁନିଟ୍ ବିକ୍ରି କରିଥିଲା। ସେହି ଭଳି ଦୁହିଁଙ୍କୁ ତୁଳନା କଲେ  ହିରୋ ମୋଟୋକର୍ପ ଉଭୟ ବଜାରରେ ସମାନ ମାସରେ 112,682 ୟୁନିଟ୍ ବିକ୍ରି କରିଥିଲା ​​| ଏପ୍ରିଲରେ ମଧ୍ୟ ବଜାଜ ହିରୋକୁ ପଛରେ ପକାଇଦେଇଥିଲା I କିନ୍ତୁ ସେହି ମାସରେ ଘରୋଇ ବଜାର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ବନ୍ଦ ଥିବାବେଳେ କେବଳ ରପ୍ତାନି ବଜାର ଖୋଲା ଥିଲା।

ଲଗାତାର ଷଷ୍ଠ ମାସ ପାଇଁ ବଜାଜ କମ୍ପାନୀର ଦୁଇ ଚକିଆ ରପ୍ତାନି ମେ ମାସରେ ଭାରତରେ ଏହାର ଦୁଇ ଚକିଆ ବିକ୍ରିଠାରୁ ଅଧିକ ଥିଲା। ପଲସର ଏବଂ ଚେଟକ ନିର୍ମାତା ଭାରତ ଅପେକ୍ଷା ଭାରତ ବାହାରେ ଅଧିକ ଯାନ ବିକ୍ରି କରିଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି । ମୋଟରସାଇକେଲ ଏବଂ ସ୍କୁଟର ଉତ୍ପାଦନ କରୁଥିବା ହିରୋଙ୍କ ପରି, ବଜାଜ ଅଟୋ ବିକ୍ରୟ ବର୍ତ୍ତମାନ ମୋଟରସାଇକେଲ ଦ୍ୱାରା ପରିଚାଳିତ | ଏହା ନିକଟରେ ବଜାଜ ଇ-ଚେଟକ ଲଞ୍ଚ କରିଛି।

ରପ୍ତାନି ପାଇଁ ବଜାଜ ର  ଉତ୍ସାହ ହିଁ ହିରୋ ମୋଟୋକର୍ପକୁ ଶୀର୍ଷ ସ୍ଥାନରୁ ତଳକୁ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଛି, ଯେହେତୁ ଏହାର ଦୁଇ ଚକିଆ ଭଲ୍ୟୁମର 65 ପ୍ରତିଶତ ରପ୍ତାନିରୁ ଆସିଛି,ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ।ଗତ  ମାସରେ ବଜାଜର ଘରୋଇ ବିକ୍ରି 39,286 ୟୁନିଟରେ ପହଁଞ୍ଚି ଥିଲା |


Tags

Related Articles

Back to top button
Close