Trending

ବ୍ୟାଙ୍କ ଲକରରେ ରଖିଥିଲେ ସୁନା, ହେଲେ ବାହାରିଲା ଆଉ କିଛି

 

ରାଜସ୍ଥାନ: ଯଦି ତୁମେ ସୁନାକୁ ଏକ ବ୍ୟାଙ୍କ ଲକରରେ ରଖିଛ ଏବଂ ଏହା କିଛି ବର୍ଷ ପରେ ତାହା ପଥରରେ ପରିଣତ ହୁଏ, ତେବେ ଆପଣ କଣ କରିବେ । ରାଜସ୍ଥାନର ଜାଲୋର ଜିଲ୍ଲାରୁ ଏଭଳି ଏକ ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି ଯେଉଁଠାରେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ତାଙ୍କ ସୁନାକୁ ପାଞ୍ଚ ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ବ୍ୟାଙ୍କ ଲକରରେ ରଖିଥିଲେ କିନ୍ତୁ ଲକର ଖୋଲିବା ପରେ ସେଥିରୁ  ସୁନା ବଦଳଲେ  ବାହାରିଥିଲା ପଥର।

ଏହି ପୂରା ମାମଲା ରାଜସ୍ଥାନର ଜାଲୋର ଜିଲ୍ଲାର ଅଟେ, ତିଲକ ଫାଟକରେ ଅବସ୍ଥିତ ବ୍ୟାଙ୍କରେ ଏକ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି । ​​ଯେତେବେଳେ ଏହି ବ୍ୟାଙ୍କରେ ରଖାଯାଇଥିବା ସମସ୍ତ ସୁନା ପଥରରେ ପରିଣତ ହୋଇଛି ।

ପାରାସମଲ ଜୈନ ନାମକ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ବ୍ୟବସାୟ କରନ୍ତି । ତାଲା ପଡ଼ିଥିବାରୁ ସେମାନେ ୨୦ ଦିନ ପାଇଁ ଜାଲୋରକୁ ଫେରିଥିଲେ । ଏହା ପରେ ସେ ବ୍ୟାଙ୍କକୁ ଯାଇ ନିଜର ଲକର ଖୋଲିଥିଲେ। ଲକର ଖୋଲିବା ପରେ ପାରାସମଲ ଜୈନଙ୍କ ହୋସ ଉଡିଯାଇଥିଲା। ଲକରରେ ରଖାଯାଇଥିବା ସୁନା ପଥର ହୋଇଯାଇଥିଲା  ।

ସେପଟେ ବ୍ୟାଙ୍କ ମ୍ୟାନେଜରଙ୍କ କହିବା କଥା , ଆମ ଚାମ୍ବରରୁ ଲକର ଚାଲୁଥିଲା, ସେତେବେଳେ ତାଙ୍କ ଦସ୍ତଖତ ଇତ୍ୟାଦି ସଠିକ୍ ଭାବରେ ମିଶ୍ରିତ ହୋଇଥିଲା। ସମସ୍ତ ପ୍ରକ୍ରିୟା ପରେ ବ୍ୟାଙ୍କର ଅଧିକାରୀ ଲକର ଖୋଲିବାକୁ ଯାଇଥିଲେ ଏବଂ ଲକର ମଧ୍ୟ ଠିକ୍ ଥିଲା। ଗ୍ରାହକଙ୍କ ତରଫରୁ ଏହି ଲକରଟି ପରିଚାଳିତ ହେଉଥିଲା । ଲକରର ଚାବି ଗ୍ରାହକଙ୍କ ପାଖରେ ଅଛି, ଗ୍ରାହକଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ଅନ୍ୟ କେହି ଲକର ଖୋଲି ପାରିବେ ନାହିଁ। ବ୍ୟାଙ୍କରେ କେବଳ ମାଷ୍ଟର ଚାବି ରହିଛି ।

ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ କୋଟୱାଲୀ ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନ ଅଧିକାରୀ ବାଗ ସିଂ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଅଭିଯୋଗ ଅନୁଯାୟୀ ପାରାସମଲ ସୁନା ଅଳଙ୍କାରକୁ ପାଞ୍ଚ ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ଲକରରେ ରଖିଥିଲେ। ଯେଉଁଥିରୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ପଥର ମିଳିଛି । ଦିଆଯାଇଥିବା ରିପୋର୍ଟକୁ ଆଧାର କରି ପୋଲିସ ଏକ ମାମଲା ରୁଜୁ କରି ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଛି।

ତେବେ ସବୁଠାରୁ ମଜାଦାର କଥା ହେଉଛି , ଯେତେବେଳେ ସୁନାକୁ ଲକରରେ ରଖାଗଲା, ଏହା କିପରି ପଥର ହୋଇଗଲା । ଗ୍ରାହକ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିବାବେଳେ ବ୍ୟାଙ୍କ ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଲକର ଖୋଲା ହୋଇନି। ତେବେ ଲକରରୁ ସୁନା କୁଆଡେ ଗାଏବ ହୋଇଗଲା । ଯାହାକି ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ କରିଛି ।

 

Tags

Related Articles

Back to top button
Close