Trending

ମଝି ଆକାଶରୁ ଫେରିଲା ବିମାନ, କାରଣ ଜାଣିଲେ ଚିନ୍ତାରେ ପଡିଯିବେ ଆପଣ





କରୋନାଭାଇରସ୍ କାରଣରୁ ମସ୍କୋ ଯାଉଥିବା ଏୟାର ଇଣ୍ଡିଆର ବିମାନ ଶନିବାର ଦିଲ୍ଲୀ ଫେରିଯାଇଛି l  କର୍ମଚାରୀମାନେ ଜାଣିଥିଲେ ଯେ ବିମାନରେ ଥିବା ପାଇଲଟଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ବିମାନ ଚଳାଚଳ ନିୟନ୍ତ୍ରକ ମହାନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଜେନେରାଲ୍ ଅଫ୍ ସିଭିଲ୍ ଆଭିଏସନ୍ (ଡିଜିସିଏ) କହିଛି ଯେ ବିମାନ ଫେରିବା ପରେ “ତ୍ରୁଟି” ଯାଞ୍ଚ ପାଇଁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି।

ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ବିମାନରେ ସମୁଦାୟ 4 ଜଣ ପାଇଲଟ ଥିଲେ।  ଦୁଇଟି ବହନ କରିବାକୁ ଏବଂ ଦୁଇଟି ଫେରିବା ପାଇଁ |  ଏମାନଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ଅନ୍ୟ କ୍ରୁ ସଦସ୍ୟମାନେ ମଧ୍ୟ ଥିଲେ |

ବିମାନରେ କୌଣସି ଯାତ୍ରୀ ନଥିବା ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି।  ସୂଚନା ପାଇବା ମାତ୍ରେ ବିମାନକୁ ତୁରନ୍ତ ଫେରିବାକୁ କୁହାଯାଇଥିଲା।  ବିମାନଟି ଶନିବାର ରାତି 12.30 ରେ ଦିଲ୍ଲୀ ଫେରିଥିଲା।  ବିମାନରେ ଥିବା କ୍ରୁ ସଦସ୍ୟମାନେ କ୍ଵାରେଣ୍ଟାଇନ ରେ  ରହିଛନ୍ତି।  ଅନ୍ୟ ଏକ ବିମାନ  ଭାରତୀୟଙ୍କୁ ଫେରାଇ ଆଣିବାକୁ ପଠାଯାଇଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି I

ଏହାପୂର୍ବରୁ ଘରୋଇ ବିମାନ ସେବାରେ ଦୁଇଟି ବିମାନରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ହେବାର ଖବର ମଧ୍ୟ ଆସିଥିଲା।  25 ମେ  (ସୋମବାର) ଠାରୁ ଦେଶରେ ଘରୋଇ ବିମାନ ସେବାକୁ ଅନୁମତି ଦେଇଛନ୍ତି ସରକାର  |  ଅନୁମତି ପରେ ଦୁଇଟି ବିମାନରେ କରୋନା ରୋଗୀଙ୍କୁ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି |  ଦିଲ୍ଲୀ-ଲୁଧିଆନା ବିମାନରେ ଥିବା ଆଲାୟନ୍ସ ଏୟାରର ଜଣେ କର୍ମଚାରୀ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍ ଥିବା ଜଣାପଡିଛି।  ଏହା ପରେ ବିମାନରେ ଥିବା ଅନ୍ୟ ଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ କ୍ଵାରେଣ୍ଟାଇନ ରେ ରଖାଯାଇଥିଲା।

ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଚେନ୍ନାଇ-କୋଏମ୍ବାଟୁର ଇଣ୍ଡିଗୋ ବିମାନରେ ଜଣେ ଯାତ୍ରୀ କରୋନାଭାଇରସରେ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି।  ଯାହା ପରେ ଇଣ୍ଡିଗୋ ସମସ୍ତ କ୍ରୁ ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ 14 ଦିନ ଆକାଶ ମାର୍ଗରେ ଉଡିବା  ବାରଣ କରିଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି |


Tags

Related Articles

Back to top button
Close