OdiaTrending

ଛୋଟ ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ପାଇଁ ଖୁସି ଖବର, ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କୁ ଋଣ ଦେବ ଗୁଗୁଲ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଆମେରିକାର ଟେକ୍ କମ୍ପାନୀ ଗୁଗୁଲ କହିଛି ଯେ ଏହା ଭାରତର ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କୁ ଋଣ ଦେବ । ଏହି ସେବା କମ୍ପାନୀ ଚଳିତ ବର୍ଷ ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଯାଉଛି ଏବଂ ଏହା ଗୁଗୁଲ୍ ପେ ମାଧ୍ୟମରେ କରାଯିବ ।

ଗୁଗୁଲ୍ ପେ ହେଉଛି କମ୍ପାନୀର ପେମେଣ୍ଟ୍ ଆପ୍ ଯାହା ଭାରତରେ ବହୁତ ଲୋକପ୍ରିୟ । କରୋନା ମହାମାରୀ ଯୋଗୁଁ ଛୋଟ ବ୍ୟବସାୟ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଛି ଏବଂ ଗୁଗୁଲ ସେଇ ଛୋଟ ବ୍ୟବସାୟକୁ ଋଣ ଦେବାକୁ ଚାହୁଁଛି । ଗୁଗୁଲ୍ କହିଛି ଯେ କମ୍ପାନୀ ଆର୍ଥିକ ଅନୁଷ୍ଠାନ ଏବଂ ବେକ୍ସ ସହିତ ଗୁଗୁଲ୍ ପେ ଫର୍ ବିଜନେସ୍ ଆପ୍ ମାଧ୍ୟମରେ କ୍ରେଡିଟ୍ ଦେବା ପାଇଁ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛି। ଭାରତରେ କମ୍ପାନୀ ଗତ ବର୍ଷ ଶେଷରେ ଗୁଗୁଲ୍ ପେ ଫର୍ ବିଜିନେସ୍ ଆପ୍ ଲଞ୍ଚ କରିଥିଲା।

ଗୁଗୁଲ୍ ଅନୁଯାୟୀ, ୩୦ ଲକ୍ଷ ବ୍ୟବସାୟୀ ଗୁଗୁଲ୍ ପେ ଫର୍ ବିଜିନେସ୍ ଆପ୍ ବ୍ୟବହାର କରୁଛନ୍ତି । ଗୁଗୁଲ ମଧ୍ୟ ୨୦୧୭ ରେ ଭାରତରେ ଗୁଗୁଲ୍ ମାଇଁ ବିଜନେସ୍ ଆପ୍ ଲଞ୍ଚ କରିଛି । କେବଳ ଛୋଟ ବ୍ୟବସାୟକୁ ଟାର୍ଗେଟ କରି କମ୍ପାନୀ ଏହାକୁ ପରିଚିତ କରାଇଛି । ଗୁଗୁଲ୍ ମୋ ବ୍ୟବସାୟ ଆପରେ ଏକ ନୂତନ ଫିଚର୍ସ ଉପସ୍ଥାପିତ ହୋଇଛି, ଯାହା ଅଧୀନରେ ବ୍ୟବସାୟୀମାନେ ସେମାନଙ୍କର ଅନଲାଇନ୍ ଉପସ୍ଥିତି ଜାହିର ପାରିବେ । ଗୁଗୁଲ୍ ସର୍ଚ୍ଚରେ ଏହି ବ୍ୟବସାୟ ଖୋଜିବା ମଧ୍ୟ ସହଜ ହେବ ।

ଗୁଗୁଲ୍ ପେ ରେ ନିକଟସ୍ଥ ଷ୍ଟୋରଗୁଡିକ ମଧ୍ୟ ଯୋଡା ଯାଇଛି । ଏହା ଅଧୀନରେ, ଉପଭୋକ୍ତାମାନଙ୍କ ପାଇଁ ନିକଟସ୍ଥ ସ୍ଥାନଗୁଡିକର ଷ୍ଟୋର ଖୋଜିବା ସହଜ ହେବ ଏବଂ ଏଠାରୁ ଡିଜିଟାଲ୍ ପେମେଣ୍ଟ୍ ମଧ୍ୟ କରାଯାଇପାରିବ ।

Tags

Related Articles

Back to top button
Close