OdiaTrending

ମାରୁତିର ଏହି ଗାଡି ଉପରେ NEXA ଦେଉଛି ବିଶେଷ ରିହାତି, ଜାଣନ୍ତୁ କେଉଁ ଗାଡିରେ କେତେ ?

 

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଦେଶର ବୃହତ୍ତମ କାର ନିର୍ମାତା ମାରୁତି ସୁଜୁକି ଏହାର ଉତ୍ପାଦନ କାରଖାନା ଏବଂ ଡିଲରସିପ୍ ଉପରେ କାମ ଆରମ୍ଭ କରିଛି l କରୋନାଭାଇରସ୍ ମହାମାରୀ ଦେଶର ଅଟୋ ଶିଳ୍ପକୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିଛି, ଯେଉଁ କାରଣରୁ ଏପ୍ରିଲ୍ ମାସରେ ମାରୁତିର କୌଣସି କାର  ବିକ୍ରି ହୋଇ ନ  ଥିଲା l ବର୍ତ୍ତମାନ ମାରୁତି ସୁଜୁକି ମଧ୍ୟ ଏହାର କାର ବିକ୍ରିକୁ  ବଢ଼ାଇବା ପାଇଁ ମେ ମାସ ପରେ କାର ଉପରେ ରିହାତି ପ୍ରଦାନ କରିଛି l ମାରୁତି ଜୁନ୍ ମାସରେ ନେକ୍ସା ଡିଲରସିପ୍ ରେ ବିଶେଷ ରିହାତି ପ୍ରଦାନ କରୁଛି l

 

ମାରୁତି ଇଗ୍ନିସ୍ 

ନକ୍ସା ଡିଲରସିପ୍‌ରେ ମାରୁତି ସୁଜୁକିଙ୍କ ଏଣ୍ଟ୍ରି ଲେଭଲ୍ ଇଗ୍ନିସ୍ ଚଳିତ ବର୍ଷ ପ୍ରାରମ୍ଭରେ BS6 ଏବଂ ଫେସେଲିଫ୍ଟ ଅପଡେଟ୍ ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ l ଏହି ଗାଡି ବର୍ତ୍ତମାନ ଏକ ପେଟ୍ରୋଲ୍ ଇଞ୍ଜିନ୍ ସହିତ ଆସିଛି ଏବଂ ଏଥିରେ ମାନୁଆଲ୍ ଏବଂ ଏମ୍ଟି ଗିଅରବକ୍ସ ଅଛି l ମାରୁତି ବର୍ତ୍ତମାନ 15,000 ଟଙ୍କା ନଗଦ ରିହାତି, 15,000 ଟଙ୍କା ବିନିମୟ ବୋନସ୍ ଏବଂ ଗାଡିର ସିଗମା ଭାରିଆଣ୍ଟରେ 3000 ଟଙ୍କା କର୍ପୋରେଟ୍ ରିହାତି ଦେଉଛି l ଏହା ସହ ଡେଲଟା, ଜେଟା ଏବଂ ଆଲଫା ଭାରିଆଣ୍ଟରେ 10,000 ଟଙ୍କାର ନଗଦ ରିହାତି, 15,000 ଟଙ୍କା ବିନିମୟ ବୋନସ ଏବଂ 3000 ଟଙ୍କାର କର୍ପୋରେଟ ରିହାତି ପ୍ରଦାନ କରାଯାଉଛି l

ମାରୁତି ବାଲେନୋ 

ପ୍ରିମିୟମ୍ ହ୍ୟାଚବ୍ୟାକ୍ କେବଳ ମାରୁତି ବାଲେନୋରେ ପେଟ୍ରୋଲ୍ ଇଞ୍ଜିନରେ  ଉପଲବ୍ଧ ଏବଂ ହୁଣ୍ଡାଇ ଏଲିଟ୍ i20 ଏବଂ ହୋଣ୍ଡା ଜାଜ୍ ସହିତ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରୁଛି l   BS6 ଅପଡେଟ୍ ସହିତ ଏହା ଭାରତରେ  ମାରୁତିର  ପ୍ରଥମ କାର l ମାରୁତିଙ୍କୁ 15,000 ଟଙ୍କା ନଗଦ ରିହାତି, 15,000 ଟଙ୍କା ବିନିମୟ ବୋନସ୍, ଏହି ଗାଡିର ସିଗମା ଭାରିଆଣ୍ଟରେ 3000 ଟଙ୍କା କର୍ପୋରେଟ୍ ରିହାତି ପ୍ରଦାନ କରାଯାଉଛି l ଏଥି ସହିତ ଡେଲଟା, ଜେଟା ଏବଂ ଆଲଫା ଭାରିଆଣ୍ଟକୁ 15,000 ଟଙ୍କା ନଗଦ ରିହାତି, 15,000 ଟଙ୍କା ବିନିମୟ ବୋନସ ଏବଂ 3000 ଟଙ୍କା କର୍ପୋରେଟ ରିହାତି ପ୍ରଦାନ କରାଯାଉଛି l

 

ମାରୁତି ସିଆଜ୍ 

ମଧ୍ୟମ ଆକାରର ସେଡାନ୍ ମାରୁତି ସିଆଜ୍ ହୋଣ୍ଡା ସିଟି, ହୁଣ୍ଡାଇ ଭର୍ନା ଏବଂ ସ୍କୋଡା ରାପିଡ୍ ବିପକ୍ଷରେ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରେ l ଅନ୍ୟ ମାରୁତି କାର ପରି ଏଥିରେ କେବଳ ପେଟ୍ରୋଲ ଇଞ୍ଜିନ ଦିଆଯାଇଛି l କମ୍ପାନୀ 1.5 ଲିଟର ପେଟ୍ରୋଲ ଇଞ୍ଜିନ୍ ପ୍ରଦାନ କରୁଛି ଯାହା 5-ସ୍ପିଡ୍ ମାନୁଆଲ୍ କିମ୍ବା 4-ସ୍ପିଡ୍ ଅଟୋମେଟିକ୍ ଗିଅରବକ୍ସ ସହିତ ସଜ୍ଜିତ l ସିଗମା, ଡେଲଟା, ଜେଟା ଭାରିଆଣ୍ଟରେ 10,000 ଟଙ୍କା ନଗଦ ରିହାତି ଏବଂ 20,000 ଟଙ୍କା କର୍ପୋରେଟ୍ ବୋନସ୍ ସହିତ 20,000 ଟଙ୍କା ବିନିମୟ ଦିଆଯାଉଛି l ସିଆଜ୍ ଆଲଫା ଭାରିଆଣ୍ଟରେ କୌଣସି ନଗଦ ରିହାତି ପ୍ରଦାନ କରାଯାଉନାହିଁ l

ମାରୁତି XL6 

1.5 ଲିଟର ପେଟ୍ରୋଲ ଇଞ୍ଜିନ୍ ସହିତ ପ୍ରିମିୟମ୍ ସଂସ୍କରଣ ଏର୍ଟିଗା MPV କୁ ଏକ ମାନୁଆଲ୍ ଏବଂ ସ୍ୱୟଂଚାଳିତ ଗିଅରବକ୍ସ ଦିଆଯାଉଛି l ମାରୁତି ଏକ୍ସଚେଞ୍ଜ୍ ବୋନସ୍ ସହିତ ଆସୁଥିବା ଗାଡିରେ ସର୍ବାଧିକ 10,000 ଟଙ୍କା ରିହାତି ପ୍ରଦାନ କରୁଛି l Nexa ହେଉଛି ଏକମାତ୍ର S- କ୍ରସ୍ ଯାହାକି BS6 ମାନକରୁ ଅପଗ୍ରେଡ୍ ହୋଇନାହିଁ l ମାରୁତି ଅଟୋ ଏକ୍ସପୋ ସମୟରେ ଏହାର ନୂତନ ଏସ୍-କ୍ରସ୍ ଉପସ୍ଥାପନ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଏହାକୁ ବୁକିଂ କରିବା ମଧ୍ୟ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ l ସିଆଜ୍ ଏବଂ ଏର୍ଟିଗା ସହିତ BS6 1.5-ଲିଟର କେ-ସିରିଜ୍ ପେଟ୍ରୋଲ୍ ଇଞ୍ଜିନ୍ ମଧ୍ୟ ଫାସଲିପ୍ ଏସ୍-କ୍ରସରେ ଦିଆଯିବ l

 

Tags

Related Articles

Back to top button
Close