Trending

ମଲ ନୁହେଁ ଖୋଲିପାରେ ଜିମ, ବିଚାର ବିମର୍ଶ କରୁଛନ୍ତି ସରକାର





ଦେଶବ୍ୟାପୀ ଚତୁର୍ଥ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଶେଷ ହେବା ପୂର୍ବରୁ କ୍ୟାବିନେଟ ସଚିବ ରାଜୀବ ଗୌବା 13 ଟି କୋଭିଡ-19 ହିଟ୍ ସହରର ମ୍ୟୁନିସିପାଲିଟି କମିଶନର ଏବଂ ଜିଲ୍ଲା ମାଜିଷ୍ଟ୍ରେଟଙ୍କ ସହ ଏକ ଭିଡିଓ କନଫରେନ୍ସ କରିଥିଲେ ଯେଉଁ ରାଜ୍ୟ ମାନଙ୍କରେ 70% ରୁ ଅଧିକ ପଜିଟିଭ ମାମଲା ରହିଛି।

ଜୁନ୍ ରୁ ରଣନୀତି ସ୍ଥିର କରିବାକୁ ରାଜ୍ୟମାନଙ୍କଠାରୁ ପରାମର୍ଶ ନେଇଛନ୍ତି। ଲକଡାଉନ୍ 5.0 ରେ, ସରକାର ମଧ୍ୟ ପୂଜାପାଠ ଏବଂ ଜିମ୍ ଖୋଲିବାକୁ ଅନୁମତି ଦେଇପାରନ୍ତି |  ହୋଟେଲ ଏବଂ ଆତିଥ୍ୟ କ୍ଷେତ୍ର ଖୋଲିବାକୁ ଗୋଆ ଏବଂ କର୍ଣ୍ଣାଟକ ସରକାର ମଧ୍ୟ ଆଗ୍ରହ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି।

ସ୍କୁଲ, କଲେଜ, ମଲ୍ ଏବଂ ସିନେମା ଆଉ ଦୁଇ ସପ୍ତାହ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବନ୍ଦ ରହିବ, କିନ୍ତୁ ଅନ୍ୟ ସମସ୍ତ କ୍ଷେତ୍ର, ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବାକୁ ସ୍ୱାଧୀନତା ଦିଆଯାଇପାର ବୋଲି କେନ୍ଦ୍ର କହିଛି I ଭିଡିଓ କନଫରେନ୍ସିଂରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିଥିବା 13 ଟି ମ୍ୟୁନିସିପାଲିଟି କମିଶନର ମୁମ୍ବାଇ, ଚେନ୍ନାଇ, ଦିଲ୍ଲୀ, ଅହମ୍ମଦାବାଦ, ଥାନେ, ପୁଣେ, ହାଇଦ୍ରାବାଦ, କୋଲକାତା  ଇନ୍ଦୋର, ଜୟପୁର, ଯୋଧପୁର, ଚେଙ୍ଗଲପାଟ୍ଟୁ ଏବଂ ଥିରୁଭାଲୁରରୁ ଆସିଛନ୍ତି।  ଭିଡିଓ ସମ୍ମିଳନୀରେ ସମସ୍ତ ରାଜ୍ୟ ତଥା UT ର ମୁଖ୍ୟ ସଚିବ ଏବଂ ମୁଖ୍ୟ ସଚିବ (ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ) ମଧ୍ୟ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ।

ଅଧିକାରୀମାନେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଭିଡିଓ ସମ୍ମିଳନୀରେ ରାଜ୍ୟମାନେ କୋଭିଡ -19 ମାମଲାର ପରିଚାଳନା ପାଇଁ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ ଏବଂ ପ୍ରଭାବିତ ଅଞ୍ଚଳର ମ୍ୟୁନିସିପାଲିଟି କର୍ପୋରେସନ୍ ଦ୍ୱାରା ନିଆଯାଇଥିବା ପଦକ୍ଷେପ ପ୍ରଶଂସନିୟ । ମ୍ୟୁନିସିପାଲିଟି କର୍ପୋରେସନ୍ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇପାରେ ଯେ ଆବାସିକ କଲୋନୀ,  ମ୍ୟୁନିସିପାଲିଟି ୱାର୍ଡ କିମ୍ବା ପୋଲିସ୍ ଷ୍ଟେସନ୍ ଅଞ୍ଚଳ, ମ୍ୟୁନିସିପାଲିଟି ଜୋନ୍, ସହରଗୁଡିକ ଆବଶ୍ୟକତା ଅନୁଯାୟୀ କଣ୍ଟେଣ୍ଟମେଣ୍ଟ ଜୋନ୍ ଭାବରେ ମନୋନୀତ ହୋଇପାରିବ କି?


Tags

Related Articles

Back to top button
Close