ଦେଶରେ ବିକ୍ରି ହୋଇଥିବା ଶ୍ରେଷ୍ଠ ସ୍କୁଟର, ମୂଲ୍ୟ ୭୦ ହଜାରରୁ କମ୍, ଜାଣନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ କିଏ ବେଷ୍ଟ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଭାରତରେ ଲକଡାଉନ୍ ନିୟମକୁ ସାମାନ୍ୟ କୋହଳ କରାଯିବା ପରେ ସାଧାରଣ ଜୀବନ ଟ୍ରାକକୁ ଫେରିବାକୁ ଯାଉଛି | ତଥାପି ଘର ବାହାରକୁ ଯିବା ନିରାପଦ ନୁହେଁ | ଯଦି ଆପଣ ସାମାଜିକ ଦୂରତାକୁ ବିଚାର କରି ଏକ ନୂତନ ସ୍କୁଟର କିଣିବାକୁ ଯୋଜନା କରୁଛନ୍ତି, ତେବେ ଏହି ସମୟରେ ବଜାରରେ ଅନେକ ବିକଳ୍ପ ଅଛି | ଏଠାରେ ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ସ୍କୁଟର ବିଷୟରେ କହୁଛୁ, ଯାହାର ମୂଲ୍ୟ ୭୦ ହଜାରରୁ କମ ରହିଛି |

https://www.instagram.com/p/B_tiZW9hGDp/

ହୋଣ୍ଡା ଆକ୍ଟିଭା 6G

ଦେଶର ସର୍ବଶ୍ରେଷ୍ଠ ବିକ୍ରି ହେଉଥିବା ସ୍କୁଟର ହୋଣ୍ଡା ଆକ୍ଟିଭାର ନୂତନ ମଡେଲ ହେଉଛି ହୋଣ୍ଡା ଆକ୍ଟିଭା ୬ଜ ।ଚଳିତ ବର୍ଷ ଜାନୁୟାରୀ ୧୫ ରେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ନୂଆ ଶୈଳୀ ନୂତନ ଲୁକ୍ ଏବଂ ଷ୍ଟାଇଲ୍ ସହିତ ଭାରତୀୟ ବଜାରରେ ଲଞ୍ଚ କରାଯାଇଥିଲା। ନୂତନ ହୋଣ୍ଡା ଆକ୍ଟିଭା 6G ୧୦୯୬ ଇଞ୍ଜିନ୍ ଦ୍ୱାରା ଚାଳିତ | ହୋଣ୍ଡା ଆକ୍ଟିଭା 6G ଇଞ୍ଜିନ୍ 8,000 rpm ରେ 7.68 bhp ଏବଂ 5,250 rpm ରେ 8.79 Nm ଶିଖର ଟର୍କ ଉତ୍ପାଦନ କରେ | ଦିଲ୍ଲୀର ଏହି ସ୍କୁଟରର ଏକ୍ସ-ସୋରୁମ୍ ମୂଲ୍ୟ ୬୪,୪୬୪ ରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇ ଟପ୍ ମଡେଲର ମୂଲ୍ୟ ୬୫, ୯୬୪ ଟଙ୍କା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରହିଛି।

https://www.instagram.com/p/CBYEyxyB2FO/

ହୋଣ୍ଡା ଡିଓ

ହୋଣ୍ଡା ଡିଓ BS6 ଏକ 109.19cc ସିଙ୍ଗଲ୍ ସିଲିଣ୍ଡର, ଫ୍ୟାନ୍ କୁଲ୍ଡ, BS6 ଇନ୍ଧନ ନିର୍ଗମନ ମାନକ ସହିତ 4 ଷ୍ଟ୍ରୋକ ଇଞ୍ଜିନ ପ୍ରଦାନ କରେ | ଏହି ଇଞ୍ଜିନ୍ 7000 rpm ରେ 7.68 hp ଏବଂ 5500 rpm ରେ 8.79 Nm ଶକ୍ତି ଉତ୍ପାଦନ କରେ | ଦିଲ୍ଲୀରେ ହୋଣ୍ଡା ଡିଓର ପୂର୍ବ ଶୋ’ରୁମ ମୂଲ୍ୟ ୬୦,୫୪୨ ରୁ ୬୩, ୮୯୨ ଟଙ୍କା ମଧ୍ୟରେ ରହିଛି।

https://www.instagram.com/p/CBauIlxjGAY/

ସୁଜୁକି ଆକ୍ସେସ୍ 125

ସୁଜୁକି ଆକ୍ସେସ୍ 125 ଏକ ସିଲିଣ୍ଡର, 4 ଷ୍ଟ୍ରୋକ, BS6 ଇନ୍ଧନ ନିର୍ଗମନ ମାନକ ସହିତ ଏୟାର କୁଲ୍ଡ ଇଞ୍ଜିନ ପ୍ରଦାନ କରେ | ଏହି ଇଞ୍ଜିନ୍ 8.7 ps ର ଶକ୍ତି ଏବଂ 10Nm ର ପାଇକ ଟର୍କ ସୃଷ୍ଟି କରେ | ଦିଲ୍ଲୀର ଏହି ସ୍କୁଟରର ପୂର୍ବ ଶୋ’ରୁମ୍ ମୂଲ୍ୟ ୬୮,୮୦୦ ରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇ ଟପ୍ ଭାରିଆଣ୍ଟର ମୂଲ୍ୟ ୭୩,୪୦୦ ଟଙ୍କା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରହିଛି |

https://www.instagram.com/p/CBh8vTVlYld/

ହିରୋ ପ୍ଲିଜର୍ ପ୍ଲସ୍

ହିରୋ ପ୍ଲିଜର୍ ପ୍ଲସ୍ ସ୍କୁଟରକୁ BS6 ଇନ୍ଧନ ନିର୍ଗମନ ମାନାଙ୍କ ସହିତ 110.9 ସିସି ସିଙ୍ଗଲ୍ ସିଲିଣ୍ଡର, 4 ଷ୍ଟ୍ରୋକ, ଏୟାର କୁଲ୍ଡ ଇଞ୍ଜିନ ମିଳିଥାଏ | ଏହି ଇଞ୍ଜିନ୍ 8 bhp ଶକ୍ତି ଏବଂ 8.7 Nm ଟର୍କ ସୃଷ୍ଟି କରେ | ଏହି ସ୍କୁଟରରେ FIS ଟେକ୍ନୋଲୋଜି ମଧ୍ୟ ଦିଆଯାଇଛି | ଦିଲ୍ଲୀର ଏହି ସ୍କୁଟରର ପୂର୍ବ ଶୋ’ରୁମ୍ ମୂଲ୍ୟ ୫୫,୬୦୦ ଟଙ୍କା ଏବଂ ୫୭,୬୦୦ ଟଙ୍କା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରହିଛି।

https://www.instagram.com/p/BvQT0hThzfT/

ହିରୋ ଡେଷ୍ଟିନି 125

ହିରୋ ଡେଷ୍ଟିନି 125 ସ୍କୁଟରରେ 124.6 ସିସି ଇଞ୍ଜିନ୍ ଅଛି | ଏହା ଏକ 4 ଷ୍ଟ୍ରୋକ, ଏୟାର କୁଲ୍ଡ ଇଞ୍ଜିନ | ଏହି ଇଞ୍ଜିନ୍ 9 bhp ଶକ୍ତି ଏବଂ 10.4 Nm ଟର୍କ ସୃଷ୍ଟି କରେ | ଏହି ସ୍କୁଟରରେ FIS ଟେକ୍ନୋଲୋଜି ମଧ୍ୟ ଉପଲବ୍ଧ | ଏହି ସ୍କୁଟର ଦିଲ୍ଲୀର ପୂର୍ବ ଶୋ’ରୁମ୍ ମୂଲ୍ୟ ୬୫, ୩୧୦ ରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇ ୬୮,୧୦୦ ଟଙ୍କା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଯାଇଥାଏ |

https://www.instagram.com/p/BbPHsfjB8Ns/

TVS ସ୍କୁଟି ପେପ୍ +

ଟିଭିଏସ୍ ସ୍କୁଟି ପେପ୍ + ସ୍କୁଟରରେ 87.8 ସିସି, ସିଙ୍ଗଲ୍ ସିଲିଣ୍ଡର, 4 ଷ୍ଟ୍ରୋକ, BS6 ଇନ୍ଧନ ନିର୍ଗମନ ମାନକ ସହିତ ଏୟାର କୁଲ୍ଡ ଇଞ୍ଜିନ ଅଛି | ଏହି ସ୍କୁଟରରେ FIS ଟେକ୍ନୋଲୋଜି (ଇନ୍ଧନ ଇଞ୍ଜେକ୍ସନ୍ ସିଷ୍ଟମ୍ ଟେକ୍ନୋଲୋଜି) ମଧ୍ୟ ଉପଲବ୍ଧ | ଏହି ଇଞ୍ଜିନ୍ 4 KW ଶକ୍ତି ଏବଂ ଟର୍କ 6.5 Nm ଉତ୍ପାଦନ କରେ | ଦିଲ୍ଲୀର ଏହି ସ୍କୁଟରର ପୂର୍ବ ଶୋ’ରୁମ୍ ମୂଲ୍ୟ ୫୨,୫୫୪ ଟଙ୍କାରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ଏବଂ ଟପ୍ ଭାରିଆଣ୍ଟ୍ ୫୩,୭୫୪ ଟଙ୍କା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରହିଛି |

https://www.instagram.com/p/BfBOshMBmo0/

TVS NTorq

TVS NTorq ସ୍କୁଟରକୁ 124.8 ସିସି, ସିଙ୍ଗଲ୍ ସିଲିଣ୍ଡର, 4 ଷ୍ଟ୍ରୋକ, BS6 ଇନ୍ଧନ ନିର୍ଗମନ ମାନକ ସହିତ ଏୟାର କୁଲ୍ଡ ଇଞ୍ଜିନ ମିଳିଥାଏ | ଏହି ଇଞ୍ଜିନ୍ 6.9 କିଲୋୱାଟ ଶକ୍ତି ଏବଂ 10.5 Nm ଟର୍କ ଉତ୍ପାଦନ କରେ | TVS Ntorq ର ଦିଲ୍ଲୀରେ ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ଏକ୍ସ-ସୋରୁମ୍ ମୂଲ୍ୟ ୬୬,୮୮୫ ଟଙ୍କା ଏବଂ ଏହାର ଟପ୍ ମଡେଲର ମୂଲ୍ୟ ୭୩,୩୬୫ ଟଙ୍କା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରହିଛି |