Trending

ଲକଡାଉନ ପରେ ଆରମ୍ଭ କରନ୍ତୁ ଏହି ବ୍ୟବସାୟ, ଗୋଟିଏ ବର୍ଷରେ ଟଙ୍କା ରଖିପାରିବେନି ଆପଣ





ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ସମୟ ସହିତ ଲୋକଙ୍କ ଜୀବନ ଶୈଳୀ ବଦଳୁଛି । କରୋନା ଯୋଗୁଁ ଅଧିକାଂଶ ଲୋକ ସ୍ୱଚ୍ଛତା ଉପରେ ଅଧିକ ଧ୍ୟାନ ଦେଉଛନ୍ତି। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଅନେକ ଜିନିଷର ଚାହିଦା ଆଗାମୀ ଦିନରେ ବଢିବାକୁ ଯାଉଛି । ବଜାର ଖୋଲିବା ପରେ ଏହାର ପ୍ରଭାବ ପରିଲିକ୍ଷିତ ହେବ । ଜୀବନ ଶୈଳୀ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହେତୁ କାଗଜ ନାପକିନ୍ ର ଚାହିଦା ବଢୁଛି । ଅଫିସ୍, ହୋଟେଲ ଏବଂ ରେଷ୍ଟୁରାଣ୍ଟରେ ଟିସୁ ପେପର ନିଜର ସ୍ଥାନ ଅଧିକାର କରିସାରିଛି । କିନ୍ତୁ, ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହା ମଧ୍ୟ ଲୋକଙ୍କ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଜୀବନର ଏକ ଅଂଶ ହେବାକୁ ଯାଉଛି । ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ତୁମର କାଗଜ ନାପକିନ୍ ବ୍ୟବସାୟ ଆରମ୍ଭ କରିବାର ସୁଯୋଗ ରହିଛି । 

ଟିସୁ ପେପରର ଚାହିଦା ବୃଦ୍ଧି ହେତୁ, ଆଜି ଏହି ବ୍ୟବସାୟ ବଜାରରେ ନିଜର ସ୍ଥାନ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି । ଯଦି ଆପଣ ମଧ୍ୟ ବ୍ୟବସାୟ କରିବାକୁ ଚିନ୍ତା କରୁଛନ୍ତି, ତେବେ କାଗଜ ନାପକିନ୍ ବ୍ୟବସାୟ ଏକ ବହୁତ ଭଲ ବିକଳ୍ପ ହେବ । ଏହି ବ୍ୟବସାୟ ଆରମ୍ଭ କରି ଆପଣ ଏକ ଭଲ ରୋଜଗାର କରିପାରିବେ । ଏହି ବ୍ୟବସାୟ ଆରମ୍ଭ କରିବାରେ ସରକାରଙ୍କ ସାହାଯ୍ୟ ମଧ୍ୟ ଆପଣ ନେଇପାରିବେ।

ଏହି ବ୍ୟବସାୟ ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ହେଲେ ଆପଣଙ୍କୁ ୩ .୫୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ବିନିଯୋଗ କରିବାକୁ ପଡିବ । ଯଦି ଆପଣ ୩.୫୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ବିନିଯୋଗ କରନ୍ତି ତେବେ ଆପଣ ଏହି ବ୍ୟବସାୟକୁ ସହଜରେ ଆରମ୍ଭ କରିପାରିବେ | ଯଦି ଆପଙ୍କ ପାଖେ ଏତେ ଟଙ୍କା ନାହିଁ ତେବେ ଆପଣ ଯେକୌଣସି ବ୍ୟାଙ୍କରୁ  ମୁଦ୍ରା ସ୍କିମ୍ ଅଧୀନରେ ଋଣ ପାଇଁ ଆବେଦନ ମଧ୍ୟ କରିପାରିବେ । 

ଏହି ବ୍ୟବସାୟରେ, ଆପଣ ଗୋଟିଏ ବର୍ଷରେ ମାତ୍ର ୧ .୫୦ ଲକ୍ଷ କିଲୋଗ୍ରାମ କାଗଜ ନାପକିନ୍ ଉତ୍ପାଦନ କରିପାରିବେ । ଯଦି ତୁମେ ଗୋଟିଏ ବର୍ଷରେ ୧.୫୦ ଲକ୍ଷ କିଲୋଗ୍ରାମ କାଗଜ ଉତ୍ପାଦନ କର, ତେବେ ୬୫ ଟଙ୍କା ଅନୁଯାୟୀ ତୁମର କାରବାର ପ୍ରାୟ ୯୭ .୫୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ହେବ । ତେବେ ଆପଣଙ୍କର ସମସ୍ତ ଖର୍ଚ ଯାଇ ଗୋଟିଏ ବର୍ଷରେ ପ୍ରାୟ ୧୦  ରୁ ୧୨  ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ସଞ୍ଚୟ କରିପାରିବେ ।


Tags

Related Articles

Back to top button
Close