Trending

ଭାରତୀୟ ବଜାରରେ ପ୍ରବେଶ କଲା BMW ର ଏହି ଦୁଇ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ବାଇକ, ଜାଣନ୍ତୁ ଦାମ କେତେ ?





ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଭାରତର ସର୍ବୋତ୍ତମ କାର ପାଇଁ ବେଶ ଜଣାଶୁଣା ବିଏମଡବ୍ଲୁ l  କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ଭାରତୀୟ ବଜାରରେ ଏହି  ଦୁଇଟି ଶକ୍ତିଶାଳୀ ବାଇକକୁ  ଲଞ୍ଚ କରିଛି କମ୍ପାନୀ l ଏଗୁଡିକ କହିବାକୁ ବାଇକ୍, କିନ୍ତୁ ବିଳାସପୂର୍ଣ୍ଣ କାର ଅପେକ୍ଷା ଏହାର ମୂଲ୍ୟ ଅଧିକ l ବିଏମଡବ୍ଲୁ  ଭାରତୀୟ ବଜାରରେ ଦୁଇଟି ବାଇକ୍ BMW F 900 R ଏବଂ BMW F 900 XR ଲଞ୍ଚ କରିଛି l 

ଲଞ୍ଚ ହେବା ସହିତ ଏହି ଦୁଇଟି ବାଇକର ବୁକିଂ ମଧ୍ୟ୍ୟ  ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି l  ଦୁଇଟି ବାଇକ୍ ଦେଖିବାକୁ ବହୁତ ଶକ୍ତିଶାଳୀ l  BWI F 900 R ବାଇକର ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ମୂଲ୍ୟ ହେଉଛି 9.90 ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା l ଏଥି ସହିତ, BMW F 900 XR ଦୁଇଟି ପ୍ରକାର ଷ୍ଟାଣ୍ଡାର୍ଡ ଏବଂ ପ୍ରୋ ମଡେଲରେ ଲଞ୍ଚ କରାଯାଇଛି l BMW F 900 XR ର ଷ୍ଟାଣ୍ଡାର୍ଡ ଭାରିଆଣ୍ଟ ଗୁଡ଼ିକର ମୂଲ୍ୟ 10.50 ଲକ୍ଷ ଏବଂ ପ୍ରୋ ମଡେଲର ମୂଲ୍ୟ 11.50 ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ରହିଛି l ଭାରତରେ ଏହି ବାଇକ୍ ଗୁଡିକ ବିଦେଶରୁ ଆସିବ l

ବିଏମଡବ୍ଲୁର ଏହି ଦୁଇଟି  ସ୍ପୋର୍ଟ୍ସ ବାଇକରେ  895cc ଇଞ୍ଜିନ୍ ଅଛି l ଏହି ଇଞ୍ଜିନ୍ 8,500 rpm ରେ 105 hp ଶକ୍ତି ଏବଂ 6,500 rpm ରେ 92 Nm ଟର୍କ ଉତ୍ପାଦନ କରେ l  ଇଞ୍ଜିନ୍ 6-ସ୍ପିଡ୍ ଟ୍ରାନ୍ସମିସନ୍ ସହିତ ସଜ୍ଜିତ ହୋଇଛି  l 

ବାଇକ୍ ଆଖି ପିଛୁଳାକେ ଗତି କରେ l କମ୍ପାନୀ ଅନୁଯାୟୀ, ମାତ୍ର 3.6 ସେକେଣ୍ଡରେ ଏହି ସ୍ପୋର୍ଟ୍ସ ବାଇକଗୁଡିକ ଘଣ୍ଟା ପ୍ରତି 100 କିଲୋମିଟରରେ ପହଞ୍ଚିପାରିବ l ଯାହାକି ସେମାନଙ୍କର ସର୍ବୋଚ୍ଚ ଗତି ଘଣ୍ଟା ପ୍ରତି 200 କିଲୋମିଟରରୁ ଅଧିକ l ଭାରତୀୟ ବଜାରରେ, ସେମାନେ KTM 790 Duke, Monster 821, Kawasaki Z900 ଏବଂ Kawasaki Versys 1000 କୁ କଡା ଟକ୍କର ଦେବେ l


Tags

Related Articles

Back to top button
Close