ଟାଟା ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ମହିନ୍ଦ୍ରା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ, ଦୀପାବଳିରେ ଲଞ୍ଚ ହେବ ଦମଦାର ଫିଚର୍ସ ସହ ଏହି ୪ ନୂଆ SUV

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: କରୋନା ମହାମାରୀ ଅଟୋମୋବାଇଲ ଶିଳ୍ପକୁ ବହୁତ ପ୍ରଭାବିତ କରିଛି | ତଥାପି, ଯାନଗୁଡିକର ବିକ୍ରୟ ଏବଂ ଉତ୍ପାଦନ ଧୀରେ ଧୀରେ ଆରମ୍ଭ ହେଉଛି | କମ୍ପାନୀଗୁଡିକ ନୂତନ କାର ଲଞ୍ଚ କରିବାକୁ ମଧ୍ୟ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଉଛନ୍ତି। ଗାଡି କ୍ରୟ ବହୁତ ଅଧିକ ଥିବାବେଳେ କାର କମ୍ପାନୀଗୁଡିକ ବର୍ତ୍ତମାନ ଉତ୍ସବ ଉପରେ ନଜର ରଖିଛନ୍ତି | ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ବହୁ ପ୍ରତୀକ୍ଷିତ କାର ଆସନ୍ତା କିଛି ମାସ ମଧ୍ୟରେ ଭାରତୀୟ ବଜାରକୁ ପ୍ରବେଶ କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି। ଯଦି ଆପଣ ଏକ ନୂଆ କାର କିଣିବା ପାଇଁ ଯୋଜନା କରୁଛନ୍ତି, ତେବେ ଦିୱାଲୀ ପୂର୍ବରୁ ଲଞ୍ଚ ହେବାକୁ ଥିବା ଶ୍ରେଷ୍ଠ ୪ ଟି ନୂଆ ଏସୟୁଭି ବିଷୟରେ ଏଠାରେ ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ କହୁଛୁ |

https://www.instagram.com/p/B8RNPNJl3V9/

Tata Gravitas

ଏହା ଟାଟା ମୋଟର୍ସର ବହୁ ପ୍ରତୀକ୍ଷିତ SUV | ଏହା ଅଟୋ ଏକ୍ସପୋରେ ପରିଚିତ ହୋଇଥିଲା | ଗ୍ରାଭିଟାସ୍ ଏସୟୁଭି ଉତ୍ସବର ପୂର୍ବରୁ ଲଞ୍ଚ ହେବାର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରହିଛି। ତେବେ ଲଞ୍ଚ ତାରିଖ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଘୋଷଣା କରାଯାଇ ନାହିଁ। ଗ୍ରାଭିଟାସ୍ ଟାଟା ହ୍ୟାରିଅର୍ ଏସୟୁଭି ଉପରେ ଆଧାରିତ | ଏହାର ଡିଜାଇନ୍ ଏବଂ ଫିଚର ଗୁଡିକ ହ୍ୟାରିଅର୍ ପରି ହେବ | ଟାଟା କେବଳ 6/7 ସିଟ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ଏସୟୁଭିରେ ଇଞ୍ଜିନ ହ୍ୟାରିଅର୍ ପାଇବ | ଏହି 2.0 ଲିଟର ଡିଜେଲ ଇଞ୍ଜିନ୍ 170bhp ଶକ୍ତି ପ୍ରଦାନ କରେ |

https://www.instagram.com/p/CBf7JapHfAc/

MG Hector Plus

ଜୁଲାଇରେ ହେକ୍ଟର ପ୍ଲସ୍ ଲଞ୍ଚ ହେବ। ଏହି SUV 6 ଟି ସିଟ୍ ଏବଂ 7 ଟି ସିଟ୍ ବିକଳ୍ପରେ ଉପଲବ୍ଧ ହେବ | 5 ସିଟ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ହେକ୍ଟର ଠାରୁ ହେକ୍ଟର ପ୍ଲସର ଦର୍ଘ୍ୟ 40 ମିମି ଲମ୍ବା | ହେକ୍ଟରଙ୍କଠାରୁ ଭିନ୍ନ ଲୁକ୍ ଦେବାକୁ, ଏଥିରେ କିଛି ପ୍ରସାଧନ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରାଯାଇଛି | ଏହାର ଇଞ୍ଜିନ୍ 5 ସିଟ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ହେକ୍ଟର ଏସୟୁଭିରୁ ସୋର୍ସ କରାଯିବ, ଯେଉଁଥିରେ 2.0 ଲିଟର ଡିଜେଲ ଇଞ୍ଜିନ, 1.5 ଲିଟର ଟର୍ବୋ-ପେଟ୍ରୋଲ ଇଞ୍ଜିନ ଏବଂ ମୃଦୁ ହାଇବ୍ରିଡ 1.5 ଲିଟର ପେଟ୍ରୋଲ ଇଞ୍ଜିନ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ | ଏହାର ମୂଲ୍ୟ ହେକ୍ଟର ଠାରୁ ପ୍ରାୟ ୧ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଅଧିକ ହେବ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି |

https://www.instagram.com/p/B80So6VJJ69/

Kia Sonet

ଚଳିତ ବର୍ଷ ଭାରତରେ ଲଞ୍ଚ ହେବାକୁ ଥିବା ବହୁ ପ୍ରତୀକ୍ଷିତ କାର ମଧ୍ୟରୁ କିଆ ସୋନେଟ୍ ଅନ୍ୟତମ | ଫେବୃଆରୀରେ ଅଟୋ ଏକ୍ସପୋରେ ସୋନେଟର ଧାରଣା ଆରମ୍ଭ କରାଯାଇଥିଲା | କିଆର ଏହି ଛୋଟ ଏସୟୁଭି ବଜାରରେ ମାରୁତି ବ୍ରେଜା, ହୁଣ୍ଡାଇ ଭେନ୍ୟୁ, ଟାଟା ନକ୍ସନ୍ ଏବଂ ମହିନ୍ଦ୍ରା XUV300 ପରି ଏସୟୁଭି ସହିତ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରିବ | ଏହା 1.2 ଲିଟର ପେଟ୍ରୋଲ, 1.5 ଲିଟର ଡିଜେଲ ଏବଂ 1.0 ଲିଟର ଟର୍ବୋ ପେଟ୍ରୋଲ ଇଞ୍ଜିନ ସହିତ ତିନୋଟି ଇଞ୍ଜିନ ବିକଳ୍ପରେ ଆସିବ | ସମସ୍ତ ତିନୋଟି ଇଞ୍ଜିନ୍ ହୁଣ୍ଡାଇ ଭେନ୍ୟୁରୁ ଉତ୍ପନ୍ନ | ଅଗଷ୍ଟରୁ ଅକ୍ଟୋବର ମଧ୍ୟରେ ସୋନେଟ୍ ଏସୟୁଭି ଲଞ୍ଚ ହେବାର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରହିଛି ।

https://www.instagram.com/p/CB0BhnuA-rE/

Mahindra Thar

ଅକ୍ଟୋବରରେ ନୂତନ ତର ଲଞ୍ଚ ହେବ। ଏହି ଅଫ୍ ରୋଡ୍ ଏସୟୁଭି ନୂତନ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ଉପରେ ଆଧାରିତ ହେବ ଏବଂ ଏହାର ଲୁକ୍ ଏବଂ କ୍ୟାବିନରେ ବଡ଼ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଦେଖାଯିବ | ଏଥିରେ ପ୍ରମୁଖ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଅନ୍ତର୍ଭୂକ୍ତ ହୋଇଛି ଯେପରିକି ଏଲଇଡି DRL ସହିତ ନୂତନ ହେଡଲ୍ୟାମ୍ପ, ବଡ଼ ଆଲୋଇ ଚକ, ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ୍ କନେକ୍ଟିଭିଟି ସହିତ ଟଚସ୍କ୍ରିନ ଇନଫୋଟେନ୍ମେଣ୍ଟ ସିଷ୍ଟମ, ନୂତନ ଇନଷ୍ଟ୍ରୁମେଣ୍ଟ କ୍ଲଷ୍ଟର, ସାମ୍ନା ମୁହାଁ ପଛ ସିଟ୍ | ନୂତନ ଥରର ଇଞ୍ଜିନରେ ମଧ୍ୟ ବଡ଼ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆସିବ | ଏହା ଏକ ନୂତନ 2.0-ଲିଟର ପେଟ୍ରୋଲ ଇଂଜିନ ଏବଂ 2.2-ଲିଟର ଡିଜେଲ ଇଂଜିନ ଅପଗ୍ରେଡ୍ କରିବ | ପେଟ୍ରୋଲ ଇଞ୍ଜିନ୍ 190bhp ଶକ୍ତି ଏବଂ 380Nm ଟର୍କ ଉତ୍ପାଦନ କରୁଥିବାବେଳେ ଡିଜେଲ ଇଞ୍ଜିନ 140bhp ଶକ୍ତି ଏବଂ 350Nm ଟର୍କ ଉତ୍ପାଦନ କରିଥାଏ | ଉଭୟ ଇଞ୍ଜିନ୍ ସହିତ ସ୍ୱୟଂଚାଳିତ ଗିଅରବକ୍ସର ଏକ ବିକଳ୍ପ ରହିବ |